Zadbane dłonie są naszą wizytówką

Zadbane dłonie są naszą wizytówką

Sucha skóra dłoni jest problemem, który dotyka nas przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko. Do suchości skóry dłoni w znacznym stopniu przyczynia się także częsta dezynfekcja, moczenie oraz podejmowana praca. W dzisiejszym artykule przedstawiamy domowe sposoby na szybkie nawilżenie suchej skóry dłoni.

Jak walczyć z suchą skórą dłoni?

Sucha skóra dłoni to spory problem, nie tylko pod względem estetycznym. W niektórych przypadkach przesuszone dłonie mogą być pierwszym sygnałem mówiącym o tym, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. Symptom suchej skóry dłoni może sygnalizować także problemy z tarczycą bądź nerkami, niedobór witaminy A bądź wynikać z problemów dermatologicznych – łuszczycy bądź atopowego zapalenie skóry. Na zmianę stanu skóry na rękach ogromny wpływ mają również rozmaite czynniki zewnętrzne takie jak suche powietrze, częste mycie, mróz czy detergenty.

Skóra na dłoniach w bardzo krótkim czasie może utracić znaczne ilości wody. Ponadto, jest także o wiele bardziej narażona na czynniki zewnętrzne – uwarunkowane jest to tym, iż nie posiada ochronnej warstwy łoju. Jakie są najlepsze sposoby na nawilżenie suchych dłoni? Podstawowa rzecz, o której należy pamiętać, to jak najczęstsze stosowanie kremów nawilżających – minimum dwa razy dziennie. W miarę możliwości należy także sięgać po naturalne środki czyszczące bądź zmywać naczynia w specjalnych rękawiczkach ochronnych.

Siemię lniane na suche dłonie

Siemię lniane posiada szereg dobroczynnych właściwości, dzięki którym skóra dłoni może się szybko zregenerować. Wykorzystując jedną łyżkę siemienia lnianego oraz jedną szklankę wody stworzymy nawilżający żel, który rewelacyjnie nawilży całą skórę.  Siemię lniane ochrania naturalny płaszcz hydro-lipidowy skóry oraz jednocześnie tworzy warstwę ochronną dla skóry przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Warto wiedzieć, że ekstrakt z nasion lnu bardzo często jest jednym ze składników w ekologicznych kosmetykach do pielęgnacji skóry.

Do nawilżenia suchej skóry dłoni można wykorzystywać nie tylko nasiona, ale również olej lniany. Wykazuje się on doskonałymi właściwościami w zakresie zapobiegania nadmiernemu wysychaniu skóry.

Jajka, aloes i miód

Sporo osób sięga także po żółtko jaja – zawiera ono witaminę A oraz cynk, a ponadto działa w sposób regenerujący na skórę. W jaki sposób należy przygotować żółtko? Na początek wbijamy je do miski, roztrzepujemy je, nakładamy na dłonie i owijamy folią. Tak przygotowaną maść z żółtka na wysuszone dłonie należy trzymać przez około 10 minut.

Na regenerację naskórka bardzo dobrze działa również okład z żelu aloesowego oraz miód. Zarówno aloes jak i miód wyróżnia działanie o charakterze przeciwzapalnym i bakteriobójczym. Nawilżanie dłoni przy wykorzystaniu tych dwóch składników jest naprawdę niezwykle proste. Wystarczy, że nałożymy cienką ich warstwę na swoje dłonie. Zgodnie z zaleceniami, miód należy zmyć z rąk po upływie 15 minut. Różnicę w nawilżeniu można zaobserwować już następnego dnia.

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *