Schudnij i ciesz się życiem

Schudnij i ciesz się życiem

Szczupła i atrakcyjna sylwetka to marzenie każdego z nas. Trudno jednak osiągnąć to w czasach, w których na każdym kroku kuszą na słodycze, fast-foody i inne przyjemności. Do pracy podróżujemy samochodem bądź tramwajem a wolny czas spędzamy przed komputerem, bądź telewizorem. Nawet praca zawodowa znacząco się zmieniła. Większość społeczeństwa nie pracuje fizycznie a przez 8 godzin siedzi w miejscu. Wszystkie te okoliczności to idealne środowisko to zgromadzenia w naszym organizmie nadprogramowych kilogramów. Na szczęście zrzucenie niechcianej tkanki tłuszczowej jest jak najbardziej możliwe. Jak więc można to uczynić?

Policz kalorie

Dieta większości z nas kojarzy się z jedzeniem samej sałaty i ogólnym uczuciu głodu. Jest to jednak stereotyp, który ma mało wspólnego z rzeczywistością. Aby w ogóle zabrać się za odchudzanie na początku oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Posłużyć do tego może Ci nawet najprostszy internetowy kalkulator. Ważne jest aby miał tam możliwość zaznaczenia tego, że chcesz schudnąć. Wtedy po uzupełnieniu innych danych takich jak wiek, waga, wzrost, poziom aktywności fizycznej itd. otrzymasz wynik. Kolejnym krokiem będzie ucięcie kalorie jeszcze o około 300. Wtedy pojawi się tak zwany deficyt kaloryczny, przez który nasze ciało będzie musiało zacząć czerpać energię ze zgromadzonych wcześniej zapasów (tkanki tłuszczowej).

Liczenie kalorii pozwala również wykreować większą świadomość żywieniową. Oczywiście nie trzeba odmierzać każdego posiłku co do grama, wystarczy po prostu wiedzieć ile dany produkt czy potrawa posiada wartości energetycznej. Przy dobrym rozplanowaniu posiłków czasami zostanie nawet miejsce na drobną słodką przyjemność.

Przestań jeść 5 posiłków dziennie

Jeśli mówimy już o planowaniu posiłków to warto w tym miejscu wspomnieć o popularnym micie, który ma mało wspólnego z rzeczywistością. Chodzi tu bardzo popularny plan na 5 posiłków jedzonych co 3 godziny. Działanie w taki sposób może jednak przynieść więcej szkód niż pożytku. Dzieje się tak ponieważ często nie będziemy w stanie spalić kalorii dostarczonych w ten sposób do organizmu. Najlepszym wyjściem będzie po prostu obserwowanie siebie i swojego organizmu. Nasz układ trawienny sam da nam znać, że potrzebuje dodatkowej energii. W zależności od intensywności dnia może wyjść nam, że zamiast 5 posiłków zjemy np. tylko 3.

Zacznij się więcej ruszać

W dzisiejszych czasach większość czasu spędzamy siedząc. Mniej spacerujemy a więcej jeździmy samochodem. Zarówno w pracy jak i poza nią nie wykorzystujemy zbyt wiele energii ponieważ nie mamy nawet na co. Dlatego też tak ważne jest aby o odpowiednią ilość ruchu zadbać samemu. Aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele prozdrowotnych korzyści. Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć, że jest też jednym z najlepszych sposobów na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Bieganie, rower czy nawet spacery będą naszymi sprzymierzeńcami w walce z nadwagą. Wizyty na siłowni umożliwią nam natomiast ukształtowanie atrakcyjnej sylwetki.

 

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *