Omega-3 dla zachowania zdrowia

Kwasy tłuszczowe omega-3 są związkami, które odznaczają się właściwościami wypływającymi pozytywnie na zdrowie człowieka. Ich wpływ jest nieoceniony dla prawidłowej pracy serca czy mózgu. Mają też kluczowe znaczenie w utrzymaniu narządu wzroku w dobrej formie.

Czym są i jakie wyróżniamy rodzaje kwasów omega-3?

Kwasy omega-3 stanowią budulec komórek człowieka. Wpływają na sprawniejszą pracę błony komórkowej, jednocześnie usprawniając wszystkie zachodzące w organizmie procesy życiowe. Jednak nie wszystkie kwasy tłuszczowe pochodzące z pożywienia są zdrowe. Nasycone kwasy tłuszczowe powinny być ograniczane w diecie człowieka, bowiem ich nadmiar w organizmie przyczynia się do powstawania chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, miażdżyca czy nadciśnienie. Źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych jest przede wszystkim czerwone mięso, olej palmowy, sery czy śmietana. Drugim rodzajem kwasów, są nienasycone kwasy tłuszczowe, które nie tylko neutralizują działanie kwasów nasyconych ale też wykazują inne właściwości prozdrowotne. Co ważne, kwasy tłuszczowe nienasycone nie podlegają syntezie w organizmie człowieka. Jednym z najważniejszych rodzajów nienasyconych kwasów tłuszczowych są wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Warto wiedzieć, że kwasy omega-3 można podzielić dalej na typy takie jak:

– kwas eikozapentaenowy (EPA), który wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego. Dużą zawartość tego kwasu można znaleźć w rybach morskich,

– kwas dokozaheksaenowy (DHA), który nie syntezuje się w ludzkim organizmie. Jego źródłem są głównie algi oraz ryby

– kwas α-linolenowy (ALA), którego najlepszym źródłem są oleje roślinne takie jak olej sojowy, lniany oraz rzepakowy.

Jakie znaczenie dla organizmu mają kwasy omega-3?

Z uwagi na to, że ludzki organizm nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie kwasów omega-3, aby utrzymać ich prawidłowy poziom w organizmie, konieczne jest spożywanie produktów bogatych w te kwasy oraz dodatkowa suplementacja, którą zapewnia Nutrilite Omega-3 Amway.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 mają niebagatelny wpływ na zdrowie człowieka. Mają działanie przeciwzapalne, likwidują problemy z cholesterolem ( poprzez zmniejszenie poziomu tzw. złego cholesterolu), zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy typu II. Ich działanie jest ważne także w okresie dorastania u dzieci. Wzmacniają funkcjonowanie i rozwój układu nerwowego, dzięki czemu może on działać prawidłowo.

Co ważne, kwasy tłuszczowe omega-3 są też odpowiedzialne za ustabilizowanie ciśnienia krwi, dzięki czemu zapobiegają oraz redukują skutki nadciśnienie tętniczego. Wpływają pozytywnie na gospodarkę hormonalną organizmu, zwłaszcza w przypadku kobiet w okresie menopauzy. Pomagają usunąć toksyny z organizmu. Dieta w połączeniu z odpowiednią suplementacją pomaga uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych zbierających żniwo w obecnych czasach takich jak miażdżyca, zawał czy udar. Jeden z rodzajów kwasów omega-3 – kwas linolenowy, dodatkowo pozytywnie wpływa na koncentrację oraz zwiększa odporność na stres. Wykazuje też silne działanie przeciwstarzeniowe.

Z uwagi na to, że nie kwasy tłuszczowe omega-3 nie są wytwarzane przez organizm i muszą być dostarczane wraz z dietą, warto skorzystać z profesjonalnej suplementacji produktami Nutrilite Omega-3 Amway, która pomoże ochronić się przed niekorzystnymi skutkami ich niedoborów.

 

Sprawdź Tutaj

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *