Nawilżanie skóry

Nawilżanie skóry

Nawilżanie skóry

 

Uczucie pieczenia, ściągnięcia skory oraz łuszczący się naskórek to tylko niektóre z objawów odwodnionej twarzy. Aby posiadać piękną, lśniącą skórę należy odpowiednio o nią dbać. Zarówno posiadaczki cery suchej, jak i mieszanej oraz tłustej.

Wewnętrzne nawadnianie

Należy pamiętać o tym, że podstawą nawilżenia jest zadziałanie od środka naszego organizmu. Dlatego należy pić dużo wody, ok. 2 litrów dziennie. Najlepiej wybierać wodę źródlaną lub mineralną. W owocach oraz warzywach również znajduje się woda, więc należy uwzględnić je w swojej diecie. Aby uniknąć odwodnienia organizmu, należy ograniczyć spożywanie mocnej kawy i herbaty, ponieważ działają moczopędnie. W celu uniknięcia wysuszenia skóry warto chronić ciała kremem z filtrem oraz nie wystawiać się na długi czas na promieniowanie słoneczne.

Nawilżanie skóry

W walce z przesuszoną skórą warto posiłkować się profesjonalnymi produktami pielęgnacyjnymi. Niezależnie od tego, czy posiadamy skórę suchą, mieszaną czy tłustą nasza skóra potrzebuje nawilżenia na odpowiednim poziomie. Prawidłowo dobrany krem, serum czy emulsja, może zdecydowanie polepszyć stan naszej cery. Jakościowy krem nawilżający nie tylko nawodni naszą skórę, ale również przygotuje ją pod makijaż. Produkty nawilżające dostarczą skórze, niezbędnej wilgoci, a ponadto zabezpieczy przed utratą wody.

Jak wybrać odpowiedni krem?

Na początku należy ustalić jaki typ skóry posiadamy. Inny poziom nawilżenia potrzebuje skóra sucha, a inny skóra tłusta. Należy zwrócić uwagę na skład produktu, upewnić się, że nie zawiera zapychających parabenów. Odnosząc się do własnych preferencji wybrać krem o gęstej konsystencji, który najlepiej sprawdzi się na noc lub o żelowej formule, która idealnie nada się na co dzień. Warto sprawdzić, czy firma oferująca produkt, przeprowadza badania na zwierzętach i zgodnie z własnym sumieniem zadecydować o kupnie produktu.

Krem-żel Artistry Skin Nutrition™

Jest to krem o zaawansowanej formule nawilżającej, który dostarcza zastrzyk nawilżenia naszej skórze. Dodatkowo spowalnia oznaki starzenia się skóry oraz chroni przed podrażnieniami wywołanymi zanieczyszczeniem powietrza. Idealnie nadaje się pod makijaż, zachowując nawilżoną i promienistą cerę. Produkt zawiera bogaty w fitoskładniki Prevent Comple, mieszankę owoców aceroli, pochodzących z upraw Nutrition™. W składzie można znaleźć agawę niebieską, która pomaga zwiększyć naturalny poziom nawilżenia skóry, proteiny ryżu, odpowiedzialne za zapobieganiu uszkodzeniom mechanizmów obronnych i chronią przed oznakami starzenia się skory. Produkt przeznaczony dla skóry suchej. Skuteczność produktu została potwierdzona przez kobiety, biorących udział w testach konsumenckich. Jako efekty stosowania kremu wymieniły:

-natychmiastowy efekt nawilżenia skory

-zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek

– zdecydowaną poprawę wyglądu cery

-zwiększenie elastyczności skóry

Pielęgnacja skóry to podstawa naszego wyglądu, dlatego warto nawilżać naszą skórę. Dzięki odpowiednim nawykom oraz dobrze dobranym kosmetyką jesteśmy w stanie zachować piękną i lśniącą skórę przez długi czas, spowalniającą oznaki starzenia.

 

Zobacz także:

Gorczyca – właściwości zdrowotne 

Odpowiednia suplementacja 

 

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *