Korzystaj z peelingów

By skóra była piękna i promienna, musi być poddawana odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. Powinien być na niej wykonywany chociażby regularnie peeling. Dlaczego jest to aż tak ważne? Ponieważ peeling ściera stary, martwy już naskórek, który wygląda na twarzy bardzo nieestetycznie. Pozwala natomiast naskórkowi nowemu i świeżemu, pięknie zdobić twarz czy też ciało. Zbędny naskórek wygląda mało atrakcyjnie, ale także bywa przeszkodą w nałożeniu odpowiednio makijażu. Suche skórki bardzo często podkreśla nałożenie pudru czy też jakiegoś podkładu, w efekcie czego makijaż nie prezentuje się dobrze.

Dbaj o siebie

W sklepach dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju peelingów, czasem w dość wysokich kwotach. Tymczasem peeling, podobnie jak i wiele innych kosmetyków, można zrobić samodzielnie w domu. Zazwyczaj rzeczy, które są potrzebne do wykonania takiego peeling, są dostępne w kuchni i gotowe do użycia. Poprzez przygotowywanie takich peelingów, można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Poza tym wówczas mamy pewność, że korzystamy z czegoś w pełni naturalnego i bezpiecznego dla naszej skóry.

By zrobić peeling, musimy mieć oczywiście coś odpowiednio złuszczającego. Można zatem wykorzystać zmieloną kawę, cukier trzcinowy bądź też biały lub sól. Z  bardziej wyszukanych składników, warto wziąć pod uwagę starte migdały, kaszkę kukurydzianą czy też płatki owsiane. Większość z tych składników jest tania i łatwo dostępna w sklepie. By peeling miał odpowiednią konsystencję, potrzebny jest drugi składnik. Większość osób przygotowujących takie peeling, korzysta z olejków. Takie olejki jak olejek makadamia czy też awokado, są tanie i mają świetne właściwości nawilżające. Skóra po wykonaniu peeling jest bardzo mocno podrażniona, szczególnie jeśli stawiamy na typowy peeling gruboziarnisty. Dlatego też niezbędna jest wówczas jakaś substancja nawilżająca, która pomaga naskórkowi bardzo szybko się zregenerować.

Oczywiście do peelingów prócz olejków, można dodawać wiele innych składników

Wśród nich bardzo popularny jest sok z pomarańczy, naturalny miód czy też różnego rodzaju aromaty, które także są powszechnie dostępne w sklepach. Można także korzystać z soku z cytryny, jogurtu naturalnego czy też oliwy z oliwek. Warto mieć świadomość tego, że niektóre składniki bardzo szybko się rozpuszczają, przykładowo cukier. Dlatego też po przygotowaniu takiego peelingu, powinien być on od razu nakładany na twarz. Warto przygotowywać sobie peeling w dzień, w który będzie się z niego korzystać, najlepiej tuż przed zaplanowanym dla siebie SPA. O ile bowiem olejki oraz kawa są bardzo wytrzymałe i mogą nieco poleżeć w miseczce czekając na użycie, tak przykładowo soki z owoców czy jogurt naturalny, mają już zdecydowanie krótszą trwałość. Dlatego też takich peelingów nie powinno przygotowywać się na zapas. Nie ma bowiem w nich konserwantów, tak jak w peelingach z drogerii. Korzystanie z peelingów na bazie składników naturalnych, może bardzo skutecznie przyczynić się do poprawy stanu cery u osób regularnie je stosujących, jeśli wcześniej stosowały one przykładowo peeling na bazie syntetyków.

 

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie domowych receptur, wypróbuj nasz peeling o super składzie.

Kliknij Tutaj —–>

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *