Jakie korzyści daje XS Power Drink?

Dostarczanie odpowiedniej dawki witamin pozwala na zachowanie dobrej kondycji całego organizmu. Poza odpowiednią dietą warto znaleźć własną aktywność fizyczną. Jeśli dotychczas nie byłeś czynnym sportowcem albo stroniłeś od codziennego wysiłku fizycznego warto poszukać lekkich aktywności sportowych typu gimnastyka, joga, bieganie czy taniec. Jeśli prawidłowe żywienie i aktywność nie są Ci obce możesz zastanowić się nad żywnością funkcjonalną.

Do tej grupy żywienia możemy zaliczyć XS Power Drink – napój energetyczny z bogactwem witamin. Kiedy i dlaczego warto go stosować? Jaki ma skład? Tego dowiesz się z naszej publikacji.

Kiedy warto stosować napój XS Power Drink ?

Jesteś wieloletnim fanem sportu? Aktywność fizyczną wykonujesz bardzo regularnie? Napój XS Power Drink będzie dobrym starterem na rozpoczęcie treningu. Bogactwo witamin z grupy B, E oraz C pozwoli Ci na podładowanie akumulatorów. Napój nawodni Twój organizm dużo lepiej niż woda.

W trakcie treningu organizm prowadzi termoregulacje w postaci potu. W trakcie tego procesu tracimy wodę, sód oraz niezbędne witaminy. Korzystając z napojów energetycznych dostarczamy większą dawkę witamin. Takie działanie wpłynie na lepsze samopoczucie i zmniejszy osłabienie po treningu. Napój energetyczny można pić także po treningu. Dzięki czemu przywrócimy równowagę witaminową i zmniejszymy uczucie osłabienia.

Zastrzyk energii z napoju pochodzi z wyciągów roślinnych (żeń-szeń). Wiele energetyków w swoim składzie stosuje cukier, który podnosi wartość kaloryczną napoju. XS Power Drink nie znajdziemy czystej sacharozy. Wartość kaloryczna napoju wynosi zaledwie 2 kcal w 100 gramach.

Omówienie składu napoju XS Power Drink

Przeglądając etykietkę napoju energetycznego możemy powiedzieć, dobrym składzie produktu. Na początek zajmijmy się składnikami o nieco zachwianej reputacji. Mowa tu o soli i substancjach słodzących.

Napój Power Drink zawiera w swoim składzie 0,3 grama soli. Napój jest przeznaczony dla osób uprawiających sporty. W trakcie wysiłku fizycznego osoba traci sód, który organizm wydala w postaci potu lub wraz z moczem (na potrzeby termoregulacji). Dostarczenie dawki 0,3 do grama soli nie szkodzi zdrowiu. Z uwagi na zalecenia żywieniowe dla osób dorosłych (spożycia 5-6 grama soli) napój możemy uznać za zdrowy.

W substancjach słodzących znajdziemy m.in. acesulfam K. Jest to substancja chemiczna o niskiej szkodliwości dla zdrowia. W wyniku aktywności fizycznej nasze zdolności metaboliczne się zwiększają. W konsekwencji substancja słodząca może zostać wydalona z naszego organizmu. Innym typem słodzika jest sukraloza. Ma zdecydowanie słodki smak od cukru. W momencie dostarczenia substancji do organizmu nie zmienia swojej formy. Jest wolna od syntez w organizmie.

Poza substancjami spornymi XS Power Drink zawiera witaminy:

  • Niacyna (witamina B3) – 19 mg
  • Kwas pantotenowy (witamina B5) – 6 mg
  • Witamina B6 – 2 mg
  • Witamina B12 – 3 3 μg

We wszystkich 4 witaminach referencyjne spożycie substancji dla osoby dorosłej waha się w granicach od 100 do 120%.

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *