Jak zredukować stres? Poznaj proste sposoby

Ostatnie badania wykazały, że aż 85% Polaków odczuwa stres każdego dnia. Jak powszechnie wiadomo, długotrwała frustracja i zdenerwowanie mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jakie są przyczyny stresu i jak sobie z nim radzić?

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie odbija się na naszym zdrowiu

Dzisiejszy świat jest specyficznie skonstruowany. Wszystko dzieje się bardzo szybko, większość ludzi na szali stawia pracę zawodową. Rośnie w nas duch ambicji i rywalizacji, co nie odbija się pozytywnie na naszym zdrowiu. Coraz częściej jesteśmy zestresowani, zmęczeni, na nic nie mamy energii. Również to, co aktualnie dzieje się w kraju i na świecie nie napawa nas optymizmem. Pandemia koronawirusa sieje potężne spustoszenie w gospodarce i na rynku pracy. Skarżymy się na częstsze dolegliwości bólowe, kłopoty z oddychaniem, kołatanie serca i bezsenność. Jak się z tym uporać?

Sposoby radzenia sobie ze stresem

Istnieje kilka metod, które pozwalają na zniwelowanie stresu. Niektóre z nich przynoszą ulgę natychmiast, inne zaczynają działać po długotrwałym stosowaniu. Oto co przyniesie ulgę naszemu samopoczuciu.

Relaksacja

Wybuchy paniki, potężne zdenerwowanie, czy lęk spowodowany nagłą sytuacją przyczyniają się powstawania negatywnych emocji. Te z kolei szybko znajdują odzwierciedlenie w naszym ciele – mięśnie spinają się, w pewnych partiach pojawia się ból. Techniki relaksacji pozwolą na rozładowanie napięcia.

Pierwszą podstawową rzeczą, której powinniśmy się nauczyć, jest prawidłowe oddychanie. Zajmijmy wygodną pozycję (najlepiej leżącą), wyłączmy wszelkie urządzenia elektroniczne, które wydają dźwięk i zamknijmy oczy. Połóżmy dłonie na żebrach i weźmy głęboki wdech nosem. Następnie wypuśćmy powietrze ustami. Powinniśmy poczuć, jak palce naszych dłoni rozdzielają się i ponownie ze sobą stykają. Podczas oddechowego rytuału warto zaangażować przeponę. W ten sposób dostarczymy organizmowi większej ilości tlenu.

Dawka ruchu

Gdy tylko poczujemy, że nie jesteśmy w stanie opanować swoich emocji, wyjdźmy na spacer. Choć wszystkim znane sformułowanie „odreagować stres” sugeruje raczej wyczerpującą aktywność fizyczną, pół godzinny spacer w umiarkowanym tempie w zupełności wystarczy, aby do wszystkiego nabrać dystansu. Oczywiście możemy też wybrać się na jogging, siłownię, basen, czy zajęcia fitness. Dlaczego ruch jest taki ważny? Spowoduje on szybki przyrost endorfin, tym samym wyrównując poziom hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój.

Witaminy Amway

Gdy powyższe metody zawodzą lub brak czasu nie pozwala na wprowadzenie ich w życie, warto zastanowić się nad suplementacją witamin. Świetnym przykładem są witaminy Amway. Produkt Less Stress, More Yes Nutrilite wspomaga działanie układu nerwowego. Został wprowadzony na rynek w postaci saszetek, których zawartość wystarczy wymieszać z wodą. Znajdziemy tam witaminę B2, jod i magnez, które stymulują pracę mózgu, a także kwas foliowy, który uchodzi za podstawowy składnik w redukcji zmęczenia. Cała formuła wzbogacona jest wyciągiem z melisy, która działa uspokajająco.

 

Dołącz do mnie i sięgnij po najlepsze produkty

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *