Jak odpowiednio pielęgnować przesuszone włosy?

Jak odpowiednio pielęgnować przesuszone włosy?

Chyba nie ma na świecie kobiety, która nie przywiązywałaby szczególnej uwagi do pielęgnacji swoich kosmyków. Zwykle uważa się bowiem, że to włosy są najlepszym atrybutem i wyznacznikiem kobiecości. Niektóre panie doskonale jednak wiedzą, że nie da się utrzymać włosów w nienagannym stanie i kondycji, z uwagi na często zabiegi stylizacyjne i koloryzujące. Tak naprawdę wysokie temperatury- bez względu na to czy z suszarki czy prostownicy, są dla naszych kosmyków największym zabójstwem. Doprowadza to do szybkiego przesuszenia włosów, które z kolei zaczynają się wyjątkowo mocno puszyć, a my nie możemy ich ujarzmić. Warto wiec dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zadbać o przesuszone kosmyki i doprowadzić je do zachwycającego stanu?

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów są polecane przesuszonym kosmykom?

Nie da się ukryć, że jeśli nie chcemy całkowicie obcinać na krótko naszych zniszczonych kosmyków, to powinniśmy skupić się na tym, by dobrać do nich odpowiednie kosmetyki, to właśnie za ich pomocą, będziemy mogły krok po kroku odbudowywać strukturę włosa i uzupełniać zaistniałe ubytki. Jednak jakie powinny być kosmyki przeznaczone do włosów przesuszonych? Otóż najlepiej będzie, jeśli będą one bazowały na naturalnych składnikach. Mowa tu chociażby o:

  • olejku z awokado;
  • oleju kokosowym;
  • olejku macadamia;

Oczywiście mowa tu o zastosowaniu składników naturalnych głównie w szamponach i odżywkach do włosów, które są podstawowym etapem pielęgnacji kosmyków przesuszonych. Panie powinny jednak pamiętać, by nigdy nie nakładać szamponu bezpośrednio na głowę i rozprowadzać go na całej długości włosów. Niewielka ilość produktu powinna być bowiem naniesiona na dłoń, a następnie rozprowadzona wyłącznie po skórze głowy. W przypadku odżywki jednak sytuacja prezentuje się nieco inaczej. Powinna ona zostać rozprowadzona na końcówkach suchych włosów oraz mniej więcej od połowy ich długości. Dlaczego? Otóż odżywki do włosów suchych to produkty dość ciężkie o silnie nawilżającym działaniu. Stosując je na zdrowe i nieprzesuszone kosmyki które odrastają nam od skóry głowy, doprowadzimy do ich nadmiernego przetłuszczenia i jednocześnie do utraty objętości.

Maska do suchych włosów to podstawa pielęgnacji

Jednym z lepszych kosmetyków do włosów suchych jest kokosowa maska, wykonana oczywiście ze składników pochodzenia naturalnego. Taka maseczka zapewni włosom dogłębne odżywienie i nawilżenie, a co najważniejsze sprawi, że zostaną uzupełnione ubytki kreatyny we włosach.  Panie jednak powinny takie maski odpowiednio stosować. Mowa tu przede wszystkim o tym, by nie nakładać ich na włosy więcej niż około 2-3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie kosmyki zaczną się zbyt szybko przetłuszczać, a jak wiadomo, zbyt częste mycie również nie ma zbyt korzystnego wpływu na nasze włosy. Na samym końcu postarajmy się, by nasze kosmyki wyschły w całkowicie naturalny sposób. Zrezygnujmy z gorącego powietrza suszarki, czy z gorącej prostownicy. Nasze włosy szybko się nam za to odwdzięczą pięknym i lśniącym wyglądem.

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *