Jak dbać o włosy

Jeśli twoje włosy w przeszłości miały nawet najmniejszy kontakt z barwnikiem, rozjaśniaczem, bądź też innymi chemikaliami, być może będziesz musiał pomyśleć o zmianie swojej codziennej rutyny w pielęgnacji włosów. Ludziom z farbowanymi włosami poleca się, by nie myły ich częściej, niż co dwa dni, jest o tym ważne, aby zapobiec przedwczesnemu blaknięciu koloru, jak również powstaniu suchości. Warto zaznaczyć, iż rozjaśnione włosy będą mogły wymagać dodatkowego odżywienia w postaci odżywki, bądź też masek do włosów. Oczyszczanie to równowaga między usuwaniem takich rzeczy, jak martwy naskórek oraz resztki produktu, bez usuwania włosów z naturalnych olejków. Jest to ważne, ponieważ bez odpowiedniego mycia sebum będzie się gromadzić, a tym samym będzie pozostawiać na skórze naszej głowy oraz włosach niechcianą oleistość. Podobnie dzieje się także z martwym naskórkiem, jeśli nie zostanie usunięty. Skóra odnawia się co około dwadzieścia osiem dni, oczywiście może być zauważalne, jeśli włosy nie są czyste. Różnorodne odżywki do włosów wykazują w tym aspekcie niezliczone zalety. Jedną z takich głównych zalet jest przede wszystkim nawilżanie, aczkolwiek inne zalety obejmują również rozczesywanie, połysk i redukcję puszenia się. Główny składnik odżywki nazywany jest kationowym środkiem powierzchniowo czynnym. Kiedy włosy są mokre, przykleja się do nich, pokrywając pasma, by uzupełnić wilgoć, którą szampon mógł usunąć.

Obowiązkowa letnia pielęgnacja włosów

W sezonie letnim wykonujemy różnorodne zajęcia, które jednocześnie mogą spowodować poważne uszkodzenia włosów. Istnieje prostych kroków może sprawić, że Twoje włosy, jak również sama skóra głowy będą wyglądać zdrowo przez całe lato. Chodź częścią naszej rutyny jest upewnienie się, iż w odpowiedni sposób chronimy naszą skórę przed wyruszeniem na zabawny, słoneczny letni dzień (i każdego dnia!). Często również zbyt mało czasu poświęcamy naszym włosom taką samą uwagę, jak innym kwestiom odnoszącym się do naszego zdrowia, bądź wyglądu. Od chlorowanych basenów po szkodliwe promienie ultrafioletowe (UV) słońca, nasze włosy doświadczają zwiększonego stresu w najcieplejszych miesiącach roku. W związku z tym, by uniknąć uszkodzeń, jak również zapewnić ochronę naszych zamków, konieczne jest zrozumienie ryzyka i podjęcie proaktywnych działań. Aby Twoje włosy były zdrowe, jedwabiste i lśniące, wypróbuj te certyfikowane przez dermatologa wskazówki dotyczące sezonu pływania.

Gdy włosy staną się w pełni siwe, czy ich tekstura będzie inna?

Niestety. Siwe włosy mogą wydawać się grubsze. Dzieje się tak, gdyż gruczoły olejowe w skórze głowy wytwarzają mniej sebum. A to z kolei powoduje, że włosy będą suchsze, jak również twardsze i teksturowane. Każdy z nas zdaje sobie zapewne sprawę, że wraz wiekiem nasze włosy tracą gęstość, połysk oraz pigment. Dlatego też stają się bardziej kruche oraz wrażliwe na promienie słoneczne. Białe, jak również siwe włosy są także o wiele bardziej podatne na utlenianie, wyglądając na żółte oraz zmatowiałe. Biorąc pod uwagę, iż siwe włosy wydają się być nieco bardziej suche, konieczne jest dodanie wilgoci do rutyny pielęgnacji włosów, poprzez głęboką odżywkę, szampon lub produkty do stylizacji.

O tym warto pamiętać!

Należy również pamiętać przede wszystkim o tym, że podczas mycia włosów warto skoncentrować się na czyszczeniu przede wszystkim skóry głowy, a nie myciu całej długości włosów. Jest to ważne, ponieważ mycie wyłącznie włosów może stworzyć odlatujące włosy, które są matowe oraz szorstkie. Dlatego też należy stosować odżywki po każdym szamponie, chyba że używamy szamponu „2 w 1”, który oczyszcza i pielęgnuje włosy. Używanie odżywki może znacznie poprawić wygląd zniszczonych, ale również zwietrzałych włosów poprzez zwiększenie połysku, a także zmniejszenie elektryczności statycznej.

 

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *