Eko-pranie

Zanurzenie się w pachnącej pościeli przed snem pozwala na całkowite odprężenie i znacząco poprawia komfort snu. Świeżo pachnące tkaniny przez cały dzień to przyjemność w ich użytkowaniu, a pewność, że odpowiednio o nie zadbaliśmy to dodatkowy czynnik, który bierzemy pod uwagę wybierając produkty do prania. Odświeżanie ubrań przy odpowiednio dopasowanych kosmetykach piorących pozwala nie tylko na zachowanie czystości, ale też łagodzi alergie, czy przedłuża życie materiałom.

Jaki produkt do prania wybrać?

Przy wyborze środka do prania należy kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami i jakością produktu. Jeśli zależy nam na zachowaniu wyrazistych kolorów warto sięgnąć po proszek do ubrań kolorowych, który chroni tkaniny przed utratą barwnika. Jeżeli jednak nasza szafa pełna jest bieli i stonowanych barw rozejrzymy się za produktem, który przeznaczony jest do jasnych ubrań i jest w stanie usunąć zabrudzenia zachowując świetlistość materiału. Obecnie na rynku możemy również znaleźć proszki, które przeznaczone są zarówno do kolorowych jak i białych ubrań. To ich nowoczesna formuła piorąca pozwala na usunięcie zabrudzeń z każdego rodzaju materiału. Proszki zawierające biodegradowalne środki czyszczące będą neutralne dla środowiska, a także bezpieczne dla naszego organizmu. Warto po nie sięgnąć, również wtedy, kiedy borykamy się z ciężkimi zabrudzeniami, ponieważ nadają się one również do usuwania tłustych plam. Osoby borykające się z alergiami, czy częstymi uczuleniami powinny wybierać takie produkty, które są hipoalergiczne. Takie środki sprawdzą się również, jeśli potrzebujemy wyprać ubranka i akcesoria niemowlęce. Rozejrzyjmy się wtedy za proszkiem dedykowanym dzieciom od pierwszego dnia życia, ponieważ jest on bardzo delikatny dla skóry, przy czym zachowuje swoje właściwości piorące pozwalające na pozbycie się uporczywych plam.

Proszek, płyn do prania, a może kapsułki?

Kosmetyki do prania możemy spotkać w formie proszku, płynu, czy kapsułek. Zaletą płynów do prania jest ich szybkie rozpuszczanie się w wodzie co skraca czas czyszczenia ubrań i pozwala zaoszczędzić wodę i energię. Ponadto korzystając z płynu mamy pewność, że na materiałach nie pozostaną żadne ślady po środku piorącym co jest częste przy wyborze kapsułek. Dodatkowo płyny zawierają często środki zmiękczające albo dodatki pozwalające na pranie wymagających tkanin jak wełna, czy jedwab. Dla osób preferujących klasyczne rozwiązania, proszki będą opcją bardziej wydajną pozwalającą na wykonanie dużej ilości prań. Warto również zastanowić się nad użyciem płynów zmiękczających do płukania tkanin jeśli zależy nam na zachowaniu jakości materiałów, z których wykonane są nasze ubrania.

Uporczywe plamy

Na wymagające plamy pomocne mogą okazać się odplamiacze i wybielacze. Te pierwsze stosowane mogą być tuż przed praniem właściwym i pozwalają na usunięcie trudnych zabrudzeń z kolorowych materiałów nie uszkadzając ich. Wybielacze natomiast znajdują zastosowanie nie tylko w czyszczeniu ubrań, ale również dywanów, kanap, czy innych powierzchni codziennego użytku. Ten uniwersalny produkt może być użyty również do usuwania zabrudzeń z blatów, zlewów, czy płytek ceramicznych.

Categories:

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *